Náš obchodní záměr

V souvislosti s růstem cen energií jsou stavebníci, ekonomové i politici zajedno v tom, že jediný způsob jak ušetřit peníze i energii je pouze správný a dostatečný způsob zateplení obývaných objektů.

Většina majitelů rodinných domů a jiných nemovitostí si tak klade otázku – jak a kde ušetřit? Odpověď je jednoduchá – podle zjištění odborníků uniká ve špatně izolovaném domě největší množství tepla směrem vzhůru na půdu (až 50%). To se samozřejmě negativně promítá do nákladů na vytápění objektu. A právě proto je nejlepší začít se zateplením zde – jak při stavbě nového tak při renovaci staršího domu.

Zaizolování minerální foukanou vlnou je nejrychlejší, nejjednodušší a cenově nejvýhodnější způsob pro efektivní zateplení půdních prostor a zabránění úniku tepla směrem vzhůru.

Investice vložené do zateplení se vrátí během 3 – 5 let a po této době začne zateplení vydělávat.

I Vy můžete platit o 30% méně za vytápění. U průměrného rodinného domu vytápěného uhlím lze uspořit až 7 000,– Kč, při vytápění zemním plynem až 11 000,– Kč a u elektrických přímotopů až 21 000,– Kč ročně. Tyto hodnoty se v příštích letech vlivem zvýšení cen energií samozřejmě výrazně zvýší.

Zateplete Váš dům foukanou izolací a poskytnete tak Vašemu objektu efektivní ochranu před ztrátou drahocenného tepla.

Vlastnosti minerální vlny

Dodatečné i nové zateplení minerální foukanou vlnou probíhá rychle, jednoduše a bez ohledu na počasí. Výsledkem je souvislá vrstva izolace bez tepelných mostů se stoprocentním tepelně izolačním účinkem.

Technické parametry:

tloušťka izolace součinitel prostupu tepla k tepelný odpor R
10 cm 0,44 2,27
16 cm 0,28 3,64
20 cm 0,22 4,55
26 cm 0,17 5,91
30 cm 0,15 6,82
40 cm 0,11 9,09

Více se informací najdete v letáku společnosti Isover.

Foukaná izolace, vyrobená na bázi roztaveného čediče, je klasifikována jako:

Tepelně vodivá

má velmi nízkou tepelnou vodivost, výborně tepelně izoluje a díky tomu šetří energii i vaše peníze.

Ohnivzdorná

kamenná foukaná vlna je nehořlavá a odolává vysokým teplotám. Z tohoto důvodu účinně chrání proti šíření požáru a stále více stavebních firem si ji vyžaduje pro objekty, kde jsou požadavky požární bezpečnosti zvlášť vysoké

Paropropustná, vodoodpudivá

je hydrofobizačně ošetřená a má velmi nízký odpor proti průchodu vodních par, proto umožňuje volné odvětrávání vlhkosti z konstrukcí

Biologicky netečná

nepodporuje růst hub, plísní ani bakterií, odpuzuje hlodavce

Akustická

díky své pórovité struktuře má vynikající vlastnosti z hlediska útlumu hluku

Tvarově a objemově stálá

vzhledem k anorganickému původu vláken je dlouhodobě tvarově stálá a nesléhavá

Lehká

30 – 40 kg/m3, čímž nezatěžuje konstrukci a proto je vhodná i pro rekonstrukci starších a historických budov

Zdravotně nezávadná

vyrábí se z přírodních a biologicky rozpustných vláken a je klasifikována jako ekologická a absolutně zdravotně nezávadná pro lidský organismus

Pro více informací nás kontaktujte…


isover

Jak probíhá zateplení?

zateplení

Na nákladní ploše našeho nákladního vozu je umístěn foukací agregát s pružnou hadicí a vlastní izolační materiál (minerální vlna) v pytlích. Přijedeme na základě dohodnuté schůzky a předem provedené prohlídce. Hadice je vytažena na místo určení buď střešním vikýřem nebo po schodech bez toho, aniž bychom rušili jiné stavební práce nebo chod domu.

Granulát je nafoukáván tak, že přilne těsně na stavební konstrukci a tím zabrání mezerám a vzniku tepelných mostů. Vlna se nafoukává rychle a za velmi krátkou dobu (rodinný dům asi 4 hodiny) je zaizolován celý prostor.

Aplikace umožňuje několik způsobů zateplení:

První možností je volné foukání – tímto způsobem se zateplují nepochůzné půdy, klenby, zavěšené sádrokartonové stropy, těžko přístupné nízké pultové střechy, kde je potřeba v některých případech řešit přístup vikýřem nebo jiným způsobem podle posouzení na místě.

volné foukáníDalší způsob je foukání do dutin – využívá se k zateplování dutých trámových stropů, podlah či jiných dutých konstrukcí. Při zateplování klasického trámového stropu není nutné žádné velké stěhování nebo stavební úpravy, pouze se otevře záklop napříč stropních trámů. Do této dutiny se zasune hadice a vyplní se minerální vlnou.

foukání do dutin

Při zateplování minerální foukanou vlnou lze zvolit požadovanou tloušťku izolace . Zaizolování je velmi rychle hotové, bez ohledu na počasí a provoz domu. Vlastní foukání je možné až 120 metrů od sroje a do výšky více než 60 metrů což je vhodné obzvlášť pro panelové domy. Mluvíme o bezodpadové technologii – zákazník zaplatí pouze za vyfoukaný materiál, nevzniká žádný odpad, odřezky nebo zbytky. Zákazníkovi odpadne nákup, doprava, skladování, přemisťování a vynášení izolačních materiálů na půdu.

Nejčastější otázky

Nyní Vám odpovíme na Vaše nejčastější otázky týkající se tepelných izolací. Jestli se chcete zeptat i Vy, můžete nám poslat e-mail pomocí kontaktního formuláře a my Vám obratem odpovíme a nejzajímavější otázky zveřejníme na těchto stránkách.

Jak dlouho trvá zaizolování minerální foukanou vlnou?

Vlastní zaizolování půdního prostoru rodinného domu o ploše například 100 m2 při 20 cm tloušťce izolace trvá zpravidla 4 – 5 hodin. V některých případech jsou potřebné přípravné práce, které prodiskutujete s naším technikem při předběžné konzultaci.

Jaká je cena a proč ji neuvádíte?

Naše cena za 1 m3 se pohybuje v závislosti na konečných cenách výrobce a našich akčních nabídkách. V případě Vašeho zájmu stačí zavolat a my Vás rádi budeme informovat o současné platné ceně, která zahrnuje cenu vlastního izolačního materiálu i s prací.

Jaká je návratnost vložených prostředků na zaizolování rodinného domu?

Tepelná izolace je jedním z mála stavebních materiálů, které se za dobu životnosti domu mnohonásobně vrátí. Životnost tepelné izolace z kamenné vlny je více než 50 let. Pokud by nebyl vytápěný dům dostatečně izolován, „protopilo“ by se několikanásobně více než v případě zateplení správně zvolené tloušťky izolace. V průměrném případě je investice u dodatečného i nového zaizolování domu zaplacena během 3 – 5 let. Následující roky můžete počítat až s 30% úsporou nákladů na vytápění Vašeho domu a to jsou, v souvislosti s neustálým se zvyšováním cen energií, nemalé peníze každý rok.

Po zaizolování získám v domě větší teplo a ušetřím náklady na vytápění, ale má izolace nějakou funkci v létě?

Samozřejmě! Všichni chceme mít místo, kde nám je příjemně, ani zima ani horko, a kde jsme chráněni před nežádoucím hlukem. Proto je třeba, aby místnost byla tepelně stabilní, tzn. aby se v letním období ohřívala pomalu od vnějších zisků tepla (především slunečního záření) a současně, aby v zimním období pomalu chladla když dojde k přerušení vytápění. Tyto požadavky Vám zajistí dostatečná a kvalitní tepelná izolace a tou minerální foukaná vlna určitě je!

Jaká je doporučená tloušťka izolace?

Orientačně lze říci, že při zateplení by mělo být použito alespoň 18 – 25 cm tepelné izolace. Ceny izolací jsou vzhledem k cenám energií poměrně nízké a proto se jednoznačně vyplatí při zateplování zvolit co největší vrstvu. Každý případ je značně specifický a proto nabízíme našim zákazníkům bezplatnou konzultaci, během které náš technik posoudí konkrétní situaci a doporučí Vám příslušnou tloušťku.

Jaká je sléhavost materiálu a jak se mění postupem doby jeho vlastnosti?

Minerální foukaná vlna je po aplikaci tvarově a objemově stálá a trvanlivá, zachovává si stále stejné tepelné, akustické a protipožární vlastnosti.

Jaký je rozdíl mezi použitím izolačních desek a minerální vlnou?

Izolační desky a rohože jsou materiálově a výrobně náročnější. Při jejich nákupu musíte počítat minimálně s 10 – 15 % prořezem, dopravou, skladováním a vynášením na místo určení. Na jejich spojích nelze zabránit vzniku tzv. tepelných mostů. Ve střešních konstrukcích bývá často malý manipulační prostor a v mnoha případech nesnadný přístup k izolovanému místu. Z těchto důvodů je položení izolačních desek téměř nemožné, nemluvě o vyklízení půdního prostoru.

Při nafoukání minerální vlny vznikne souvislá vrstva bez tepelných mostů. Zákazník zaplatí pouze za vyfoukaný materiál, nevznikají odřezky a zbytky. Vlastní metoda je velmi šetrná vůči běžnému chodu objektu. Izolace je obzvlášť vhodná pro zateplování tzv. nepřístupných prostor – záklopů. Je cenově výhodnější, rychlejší a hospodárnější.